3213 sayılı Maden Kanunu kapsamında Maden İşleri Genel Müdürlüğü’ne verilmesi gereken rapor, proje ve her türlü teknik belgenin ‘’Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler (YTK)’’ tarafından hazırlanması zorunluluğu 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayacaktır.

Metek Madencilik ve Enerji Teknolojileri Tic.Ltd.Şti. olarak, 3213 sayılı Maden Kanunu kapsamında, Maden İşleri Genel Müdürlüğü’ne verilmesi gereken rapor, proje ve her türlü teknik belgeyi hazırlamak için, Genel Müdürlük tarafından tüzel kişilere verilen yeterlik belgesi olan ‘’Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler (YTK)’’ belgesi alabilme hakkını elde etmiş olup, 40 yıllık deneyimimiz ve uzman kadromuzla, siz değerli madenci dostlarımıza ruhsat sahalarında yürütülen faaliyetleriniz ile ilgili destek vermekten onur duyacağız. Yönetmelikle oluşan bu yeni yapıya madencilerimizin en kısa sürede adaptasyonunu sağlamak ve en üst kalitede hizmet vermek başlıca prensiplerimizdir.

‘’Yetkilendirilmiş Tüzel Kişiler (YTK)’’ yönetmeliği ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz. Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.
 

YETKİLENDİRİLMİŞ TÜZEL KİŞİ (YTK) KADROSU
Maden Yük.Müh. Lütfi ÇALLI
Dr. Şerafettin ÇENGEL
Şahan GÜL
Prof.Dr. Güven ÖNAL
Mustafa KARAAĞAÇLI